Сьогодні в Тернополі рекорд – на вулицях 14 тролейбусів-«гармошок»

14 тролейбусів-«гармошок» відсьогодні курсує вулицями міста. Це своєрідний рекорд для Тернополя, адже раніше таких машин було максимум 12, усі — дніпропетровського виробництва, і було це ще на початку 2000-х.

Упродовж 2003-2005 років частині двосекційних тролейбусів провели капремонт, переобладнавши їх в односекційні. Згодом інші списали. Таким чином до осені 2012 року Тернополем курсувало лише 4 «гармошки».

Упродовж останніх півтора роки наше місто отримало 10 вживаних двосекційних чеських тролейбусів надвеликого класу марки «Skoda».

Тролейбуси-«гармошки» у Тернополі курсують на маршрутах №2, №10 та №11.

Окрім тролейбусів-«гармошок», у Тернополі свого часу були й аналогічні автобуси — марки «Ікарус». У 1990-ті роки їх було більше десятка. Найчастіше вони курсували по 20-му маршруту. Останній автобус-«гармошка» перевозив пасажирів у 2008 році. Наразі пасажирів на маршруті №20 обслуговують автобуси середнього класу «Богдан» та «Еталон».

Двосекційні тролейбуси та автобуси можуть перевезти близько 150 пасажирів одночасно, тоді як односекційні великого класу — не більше 100. Автобуси середнього класу розраховані лише на 50 пасажирів.

Антон Марчевський, «Доба»

Коментарі закрито