У Тернополі – тролейбус із легендарного міста бравого вояка Швейка (фото)

Skoda 15Tr №155

Вживаний чеський тролейбус “Skoda 15Tr”, який нещодавно привезли до Тернополя і зараз їздить під номером 155, в минулому їздив в місті Чеські Будейовіце. Цей населений пункт прославився у світі завдяки згадці в бестселері Ярослава Гашека „Пригоди бравого вояка Швейка”.

Про те, де використовувався привезений в Тернопіль транспорт, свідчить електронна таблиця чеською мовою, яка досі стоїть у тролейбусі. „Транспортна компанія міста Чеські Будейовіце” – вказано на таблиці.

У романі Гашека саме в цьому місці був розташований маршовий батальйон, до якого був приписаний Йозеф Швейк. Частина книги описує спроби вояка добратися до Будейовіце після того, як він відстав від своїх колег. Згідно опису автора, Швейк кілька разів міняв напрям свого руху, при цьому йдучи, часом, в напрямку протилежному до місця призначення. Однак головний герой щиро хотів доєднатися до батальйону і переконував себе та інших в тому, що „коли справжній солдат має за мету потрапити у Чеські Будейовіце, то він це зробить незалежно від того в якому напрямку йтиме”. Ця сентенція з книги стала крилатою.

Зараз Чеські Будейовіце вважають центром Південночеської області. Місто вдвічі менше Тернополя за кількістю населення.

Всього у Тернополі є три тролейбуси з Чеських Будейовіце – 154, 155 та 156. Останній ще готують до першого рейсу вулицями нашого міста.

 

За матеріалами “Доби”

Коментарі закрито